Zuzana Petruľáková
Kraj
Bratislavský
Bio

Radosť rozdávaním rastie. Ale aj pokoj, láska, dobro...

Koučing je pre mňa spôsob, ako byť ľuďom bližšie, ako vstupovať do osobných rozhovorov profesionálnejšie a efektívnejšie. Naučila som sa lepšie počúvať, počuť aj nevyslovené, pomenovať veci, ktoré zaznievajú, ale tomu, kto ich prežíva niekedy unikajú. Už viem, že hoci sa na nás druhí obracajú po radu, častokrát potrebujú viac vypočutie, povzbudenie, podporu a pohľad zboku. Riešenia problémov sú neraz ukryté niekde úplne inde, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Kľúčovým slovom je pre mňa spokojnosť – sama sa učím byť spokojnou maminou a na ceste k spokojnému životu sprevádzam aj druhých – od vysokoškoláčok cez maminy až po zrelé ženy. Koučing pre mňa znamená stretnúť človeka a vytvoriť prostredie dôvery, prijatia a vypočutia, v ktorom spolu hľadáme, po čom klient túži a prečo vlastne, kadiaľ by za tým mohol kráčať a ako konkrétne.

Hoci som si kariéru pár rokov budovala v marketingu, na materskej dovolenke som pochopila, že sa chcem venovať tomu, čo mi dáva zmysel – deťom, mladým, mamám, neformálnemu vzdelávaniu, zážitkovej pedagogike a osobnému rozvoju. Blízke sú mi teda témy výchovy, vzťahov a spokojnosti. Som vydatá, mám tri deti a občas píšem o výchove.

Témy, pri ktorých som sprevádzala druhých:
• Ako si nájsť čas na seba, na oddych
• Ako sa zorientovať vo vzťahoch, ktoré prežívam
• Ako sa pripraviť na nástup do práce po rodičovskej dovolenke
• Ako zotrvať v roli rodiča, aj keď je to s dospievajúcimi deťmi ťažké
• Ako pracovať na vzťahu s manželom/ manželkou
• Kde nájsť pokoj?
• Ako žiť radostnejší život?
• Ako komunikovať s kolegom?
• Ako sa vysporiadať so starnutím?

Mesto
Bratislava
Podmienky poskytovania koučovacieho rozhovoru
osobne aj online, cena dohodou
Referencia 1.
Zuzka mi pomohla utriediť si myšlienky pred pracovným pohovorom a pomohla mi pripraviť sa naň. Veľmi jemne a nevtieravo mi pomohla rozpliesť zložitú spleť predstáv a argumentov, ktoré som si sama vytvorila a pomohla mi ujasniť si ako asi budem postupovať.

Veronika
Referencia 2.
Po 7 rokoch na materskej som si potrebovala niekoľko veci zanalyzovať, niektoré „nakopnúť“ a niektoré opäť zasunúť do šuflíka „nedôležité“. Vyviaznuť z tohto chaosu mi veľmi prakticky a rýchlo pomohla Zuzka pomocou coachingových sedení. Jej odzbrojujúco priama komunikácia a trefné otázky dovedú človeka až na koreň veci. Ma úžasný talent človeka nasmerovať a pomôcť mu konkretizovať potrebné kroky jednoducho a ľahko – tak, aby sa prácou na sebe dostal do cieľa. Čas s ňou rozhodne nemožno považovať za stratený. Napriek tomu, že práca na sebe, ktorá po coachingových sedeniach nastáva, býva náročná, komunikácia so Zuzkou prebieha naozaj príjemne a človeka doslova na namotivuje.

Eva
Referencia 3.
Zuzka mi pomohla prekonať moje zatiaľ najťažšie psychické obdobie. Ani sama nechápem, ako sa jej podarilo jediným trefným slovom zmeniť nastavenie mojej mysle, ktoré ma obmedzovalo v bežnom živote a fungovaní.
Na základe vypočutia pomenovala nahlas, čo je u mňa problémom a mne zrazu všetko začalo dávať zmysel. Vďaka nej som zo seba dokázala "pozhadzovať kabáty", ktoré má ťažili, stále sa len nabaľovali a ja som im už sama nedokázala dať stopku.
Nie je možné zmeniť svoj život a fungovanie z minúty na minútu a nevracať sa k starým zaužívaným zvykom, avšak za pomoci Zuzky som na tom začala intenzívne pracovať. Je to človek s veľkým srdcom, voči ktorému som už na prvom stretnutí cítila absolútnu dôveru, pochopenie a pocit že jej môžem povedať všetko a na rovinu.
Aj keď moje fyzické zdravotné problémy nevyriešila, skrz rozhovorov s ňou som prišla na to, ako veľmi psychika ovplyvňuje telo a naopak. Vďaka jej povzbudeniam som sa nevzdala a vypátrala skutočnú príčinu mojich problémov, ktorá patrí do rúk lekárov.
Zuzka, patrí ti obrovské ĎAKUJEM♥️. Aj napriek tomu, že môj boj o uzdravenie je len na začiatku, viem že sa na ňu môžem kedykoľvek obrátiť, vyrozprávať sa a poradiť. Podarilo sa jej vyliečiť moju hlavu. Pocítila som slobodu. Ešte raz Zuzka- Ďakujem!♥️ Bola Božia vôľa aby sa naše cesty pretli, v tej správnej chvíli.

Michaela