Mgr. Peter Jurčišin-Kukľa
Kraj
Banskobystrický
Bio

"Všetko môže byť odobraté človeku, až na jednu vec: poslednú ľudskú slobodu - vybrať si prístup človeka za každých okolností, vybrať si vlastnú cestu." - Viktor Frankl Ako salezián sa dostávam do rôznych výchovných situácii pri práci s deťmi a mladými ľuďmi. Keď som o tom hovoril jednému známemu, upriamil moju pozornosť na Kresťanský koučing. Uvažoval som o prihlásení sa na výcvik Kresťanského koučingu, ktorý organizovalo poradenské centrum pre rodiny Family Garden. Následne som urobil tento krok. Na začiatok som prešiel výberom a potom nasledoval samotný beh výcviku. Ten pozostával zo 7.- dňového programu, a práce medzi jednotlivými stretnutiami. Výcvik som úspešne ukončil absolvovaním záverečnej skúšky. Vzápätí som koučoval menej, čo ma mrzí, ale vďaka projektu Koučujeme sa navzájom som koučovacie zručnosti naďalej rozvíjal.

Aktuálne mám odkoučovaných 130 stretnutí. S odstupom času vnímam, že som v koučovacích kompetenciách mohol rýchlejšie rásť, keby som častejšie využíval stretávanie sa s mentorom. Takýchto stretnutí som postupom času absolvoval viac. Teraz vnímam rozhovor s mentorom ako veľmi cenný, a vďaka tomu sa môžem zlepšovať a ponúkať vám kvalitný prístup. Mojou nedávnou etapou v koučovaní bolo úspešné absolvovanie kontrolného rozhovoru a vstup do Registra kresťanských koučov.

Pomáham klientom objavovať ich vlastné zdroje v zložitých životných situáciách. Tým, že aktívne načúvam, dávam priestor k zamysleniu a kladiem otázky, vytváram podmienky k nájdeniu nových možností. Rozhovor je tak o rovnocennom vzťahu a spolupráci.

Tel.
+421 911 911 544
Mesto
Banská Bystrica
Podmienky poskytovania koučovacieho rozhovoru
Forma a podmienky rozhovoru sa dohodnú osobne po telefonickom kontakte.
Referencia 1.
Peťa Jurčišina-Kukľu poznám už 8 rokov a za ten čas som získal v neho takú dôveru, že som sa mu zveril do ,,koučovania“. Nie som človek, ktorý hneď dôveruje druhému, trvá mi to trochu dlhšie, ale Peťo si ma získal už od začiatku svojou osobnosťou a záujmom o druhého. Stále, keď ho stretnem, vidím ako ma aktívne počúva a túto vlastnosť naplno využíva vo svojom živote a pri rozhovore s druhými. Čo mi dalo sprevádzanie? Uvedomil som si viaceré veci v živote, ktoré možno v podvedomí boli, ale nevedel som si ich vysloviť, pomenovať a spoločne s Peťom sme hľadali riešenia. Všimol som si, kde robím chyby napr. prokrastinácia, nesústredenie sa na úlohy, rozptyľovanie sa zbytočnosťami, ale hlavne najdôležitejšiu vec, že zmena sa uskutoční, keď ju chceš spraviť a keď si dostatočne trpezlivý a na ňu pripravený. Peťa ako kouča odporúčam aj keď je vlastne v začiatkoch, čo ale neznamená, že ho to vopred diskvalifikuje. Aktívnym počúvaním si vás získa.

Matúš 20.rokov
Referencia 2.
U Peťa som absolvovala Koučing trikrát. Moja skúsenosť vyústila zakaždým do akéhosi vnútorného ticha. Dôležité je to, že mi to ticho ukázal, predostrel, umožnil. Je to strašne dôležité ticho. Je to presne mikro záležitosť, ktorá ovplyvní to makro v našom živote. Je to skrátka chvíľa, kedy sa rozhodnete, že dáte vašim vnútorným otázkam a krízam priepustku, aby šli von. Na povrch. U Peťa sa nachádza citlivosť na to vzácne ticho. Je to aj miestami vtipné, ako čakáte, čo vám ten kouč povie, poradí, ako vás nasmeruje a ukáže Pravdu, Odpoveď, ktorú tak hľadáte. Ale on je ticho. Vy tiež. Ticho pretrváva. Zo začiatku mi trhalo kútiky, ale potom som zvážnela. Peťo, nepovolil. Držal sa ticha. A to človeka prinúti rozmýšľať, neodbočovať, neutekať. Nemá kam. Je „nútení „ rozmýšľať. Hovoriť nahlas. Odpovedať. Potreba nachádzať vnútorné ticho je asi gro pri koučingu, ktoré som nadobudla s Peťom.

Katarína, 26.r.