Mgr. Mária Dečová, PhD.
Kraj
Košický
Bio

Po 9 rokoch v školskom manažmente pracujem ako kouč. Spolupracujem s Teach for Slovakia, LEAF a neziskovými organizáciami v Košiciach, ktorých mottom je rast a premena seba aj spoločnosti k dobru a kráse. Ako kouč sa venujem jednotlivcom aj skupinám aby našli svoje jedinečné miesto. Ako kouč som tu pre tých, ktorú si chcú svoje možnosti nájsť, pomenovať a vydať sa s dôverou a chuťou do života ďalej. “Pokiaľ nemôžeme zmeniť okolnosti, stojíme pred výzvou zmeniť sami seba.” – Viktor Frankl

Tel.
+421 915 511 569
Mesto
Košice
Podmienky poskytovania koučovacieho rozhovoru
Koučovací rozhovor poskytujem osobne, v Košiciach aj on line cez skype: Maria Decova. Podmienky špecifikuje zastrešujúci register kresťanských koučov.
Referencia 1.
Koučingu som sa zúčastnila prvý krát a nevedela som presne aké odpovede hľadám v danej situácie. Postupne sa ta motanica začala rozuzľovať. Celý rozhovor sa niesol v pokojnej a pohodovej atmosfére. Išli sme krok po kroku, otázky mi pomohli zadefinovať moje vnútorné myšlienkové pochody, postoje, reakcie. Ak som nevedela alebo nebola schopná odpovedať na danú otázku, spýtala sa inak, kým sme sa nepochopili, s veľkou trpezlivosťou. Bola som prekvapená koľko nových veci som si uvedomila a nasmerovalo ma to do praktického života. Som vďačná za túto skúsenosť.
Referencia 2.
Bolo pre mňa užitočné zastaviť sa a sústredene rozmýšľať do hĺbky nad jednou otázkou. Dalo mi to veľkú istotu, čo mám robiť ďalej, že ono to samé nepríde a že mám robiť s tým, čo mám. Rozhodla som sa postaviť rytmus dňa, rituály a to hneď. Chcem žiť s otvorenými očami. Utvrdilo ma to, že to kam idem, je správna cesta, len na nej musím urobiť kroky s informáciami, ktoré teraz mám a nečakať na niečo iné. Určite do toho pôjdem aj nabudúce. To vnorenie do problému s iným človekom, odhaľovanie vlastných motívov a spôsobov konania a uvažovania je úžasná skúsenosť. Potom si lepšie rozumiem, som si so sebou lepší priateľ, viac si rozumiem a viac sa mám rada.
Mgr. Mária Dečová, PhD.